Quantcast

BOYS CROSS COUNTRY

GIRLS CROSS COUNTRY

MIXED CROSS COUNTRY

GIRLS TENNIS

BOYS GOLF

Boys and Girls GOLF

GIRLS CHEERLEADING

Boys and Girls CHEERLEADING

MIXED Administration

BOYS ICE HOCKEY

GIRLS ICE HOCKEY

GIRLS CHEERLEADING

Boys and Girls CHEERLEADING

BOYS BASKETBALL

GIRLS BASKETBALL

BOYS SWIMMING

GIRLS SWIMMING

BOYS INDOOR TRACK

GIRLS INDOOR TRACK

BOYS SQUASH

GIRLS SQUASH

Boys and Girls SQUASH

GIRLS DANCE

BOYS DIVING

GIRLS DIVING

BOYS Swimming and Diving

GIRLS Swimming and Diving

BOYS VOLLEYBALL

BOYS TENNIS

GIRLS SOFTBALL

BOYS TRACK AND FIELD

GIRLS TRACK AND FIELD

BOYS LACROSSE

GIRLS LACROSSE

BOYS CREW

GIRLS CREW

Boys and Girls CREW

Coed CREW

BOYS Ultimate Frisbee

GIRLS Ultimate Frisbee

Boys and Girls Ultimate Frisbee

Volleyball

2017 LEAGUE CHAMPIONS- GARNET VALLEY

2017 SPORTSMANSHIP AWARD- MARPLE NEWTOWN

 

CHAMPIONSHIP HISTORY

2016: Garnet Valley 2015: Strath Haven 2014: Garnet Valley 2013: Strath Haven
2012: Garnet Valley 2011: Strath Haven 2010: Strath Haven 2009: Penncrest
2008: Haverford 2007: Springfield 2006: Ridley/Springfield 2005: Penncrest
2004: Ridley

 

2017 ALL CENTRAL LEAGUE

First Team                                                                                                                                

Erin Patterson                   Garnet Valley

Melanie June                     Ridley

Rachel Cain                         Garnet Valley

Amber Goldberg              Garnet Valley

Emma Rokosky                 Garnet Valley

Jordan Schuller                 Penncrest

Gabi Castro                         Conestoga

 

Second Team

Hannah Roberts               Marple Newtown

Rebecca Goldberg           Radnor

Abby Francis                      Conestoga

Ellie Fisher                           Strath Haven

Carli Vent                            Penncrest

Becky Larkin                       Conestoga

Zoe Swantak                      Haverford

 

Honorable Mention     

Conestoga – Kat Chodaczek

Garnet Valley – Jordan Gallagher

Harriton – Sara Dhiamandi, Hope Strickland

Haverford – Abby Capobianchi

Lower Merion – Mary Pat Quinn, Adi Segal, Marie Hamilton, Erica Salutric, Mika Zapf

Penncrest – Lily Mallon, Tina Balta, Megan Arndt

Radnor – Sammy Scannapieco, Grace Henderson

Ridley – Angela April, Jackie Kyle, Maria Brown

Springfield – Sarah Eck, Morgan Kent

Strath Haven – Emma Golato, Gabby McGinn

Upper Darby – Rylee Shanahan, Alison Ascareggi

 

 

 

 
 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.