Quantcast

BOYS CROSS COUNTRY

GIRLS CROSS COUNTRY

MIXED CROSS COUNTRY

GIRLS TENNIS

BOYS GOLF

Boys and Girls GOLF

GIRLS CHEERLEADING

Boys and Girls CHEERLEADING

BOYS ICE HOCKEY

GIRLS ICE HOCKEY

GIRLS CHEERLEADING

Boys and Girls CHEERLEADING

BOYS BASKETBALL

GIRLS BASKETBALL

BOYS SWIMMING

GIRLS SWIMMING

BOYS INDOOR TRACK

GIRLS INDOOR TRACK

BOYS SQUASH

GIRLS SQUASH

Boys and Girls SQUASH

GIRLS DANCE

BOYS DIVING

GIRLS DIVING

BOYS Swimming and Diving

GIRLS Swimming and Diving

BOYS VOLLEYBALL

BOYS TENNIS

GIRLS SOFTBALL

BOYS TRACK AND FIELD

GIRLS TRACK AND FIELD

BOYS LACROSSE

GIRLS LACROSSE

BOYS CREW

GIRLS CREW

Boys and Girls CREW

Coed CREW

BOYS Ultimate Frisbee

GIRLS Ultimate Frisbee

Boys and Girls Ultimate Frisbee

Boys Soccer

2017 LEAGUE CHAMPIONS-  CONESTOGA

 

2017 SPORTSMANSHIP AWARD- CONESTOGA

CHAMPIONSHIP HISTORY

2016: Conestoga 2015: Conestoga 2014: Conestoga 2013: Lower Merion
2012: Conestoga 2011: Conestoga 2010: Conestoga 2009: Lower Merion
2008: Lower Merion 2007: Lower Merion 2006: Strath Haven 2005: Strath Haven
2004: Upper Darby, Lower Merion, Strath Haven

 

2017 ALL CENTRAL LEAGUE

MVP- Chris Donovan                   Senior                   Conestoga

 

1st Team

Chris Donovan                   Senior                   Conestoga

Mike McCarthy                 Senior                   Conestoga

Nick Jennings                     Senior                   Conestoga

Andrew Weir                     Senior                   Garnet Valley

Alex Kades                          Junior                    Harriton

Evan Tracy                           Junior                    Harriton

Cameron Morse               Junior                    Haverford

Harrison Bloch                   Junior                    Lower Merion

Max Shapiro                       Senior                   Lower Merion

Ryan Peter                          Senior                   Radnor

Nate Perrins                       Senior                   Strath Haven

GK:  Sebastian Connelly                Senior                   Lower Merion

 

2nd Team

Rodrigo Martinez             Senior                   Radnor

Ethan Rodgers                   Senior                   Harriton

Connor Brown                   Senior                   Haverford

Ethan Blouin                       Junior                    Lower Merion

Luke Ciaverdelli                                Senior                   Marple Newtown

Max Brown                         Junior                    Penncrest

Ben Verbofsky                  Junior                    Radnor

Brendan Higgins               Senior                   Ridley

Ronnie Miller                     Senior                   Springfield

Jon Kadoch                         Senior                   Strath Haven

Josh Mason                        Senior                   Strath Haven

Sahr Pessima                     Senior                   Upper Darby

GK:  Nate Congleton       Senior                   Radnor

 

Honorable Mention

Conestoga:  Jeff Charles (Sr.), Logan Schwartz (Sr.), Luke Smith (Jr.)

Garnet Valley:  Jarred Sheffler (Jr.), Michael Buchy (Sr.), Nate Ominski (Sr.)

Harriton:  Emil Andersen (Sr.), Serhat Sakarcan (Sr.)

Haverford:  Alex Reardon (Jr.), Matt Billbrough (Sr.), Wilson Dodds (Sr.)

Lower Merion:  Isaac Brainsky (Jr.), Kirk Robinson (Sr.), Wyatt Joseph (Jr.)

Marple Newtown:  Chad Lairdson (Sr.), Dan Quimby (Jr.), Michael Smith (Sr.), Stephen Bradley (Sr,)

Penncrest:  Alex Boudazin (Sr.), Matt Arborgast (Jr.)

Radnor:  Philip Gilbert (Sr.), Peter Miller (Jr.), Zach Quinn (Sr.)

Ridley:  Brandon Zepp (Sr.), Zach Ritz (Jr.)

Springfield:  Justin Eckard (Sr.)

Upper Darby:  Jorge Bayberan (Sr.), Michael Peters (Sr.), O’Shane Higgins (Sr.)

 

 

 

 

 
 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.